Nowe ambony w łowisku.

W listopadzie koledzy z naszego Koła postanowili wyremontować i zbudować nowe ambony na Myszkach jaki na „Perku”. Dotychczasowe urządzenia łowieckie wymagały naprawy, a korzystanie z nich w dotychczasowym stanie zagrażało zdrowiu a także życiu naszych myśliwych.

Prace obejmowały wypoziomowanie zapadającej się ambony znajdującej się po wschodniej stronie i odsłonięcie jej, gdyż gęste gałęzie drzew uniemożliwiały korzystanie z niej w należyty sposób. Ze względu na kamieniste podłoże obsługę koparki ręcznej należało wykonywać na kolanach. :)

Przy pracy uwieczniony sam kolega J. Szymczyk. 

Koledzy zbudowali dwie nowe ambony wykonane z płyty OSB 25mm, dach dodatkowo pokryty blachą płaska wyciszoną membraną.Ambony wyposażone są w balkon ułatwiający bezpieczne wchodzenie i schodzenie. Z zewnątrz pokryte farbą olejną zapobiegającą wsiąkaniu wody z czarnymi kontrastami.

Ambony przygotowywano poza łowiskiem a następnie dostarczono na miejsce, wykorzystujac ciągnik należący do Koła.

 

 

Przy pracach przestrzegano bezwzględnie wszelkich zasad BHP.

A Wojtek zapewnił wsparcie "z góry"

Ambonę w identycznej technologii koledzy zbudowali na „Perku” przy wejściu na polanę.

Po zakończeniu prac relaks przy ognisku.

Szczególne podziękowania dla Zarządu Koła Nemrod od Tomasza Wójcika, za wspieranie inicjatyw myśliwych. Dzięki wsparciu mogliśmy odnowić i wybudować dodatkowy sprzęt łowiecki, co ułatwi i uprzyjemni nam pobyt w łowisku.

 

Darz Bór!