Myśliwska wizyta w szkole podstawowej

We czwartek 20 kwietnia, czyli w moje urodziny, odpowiadając na zaproszenie lokalnej szkoły podstawowej, znajdującej się w mojej miejscowości tj. Józefowie, przyjechaliśmy z moją Spacją na lekcje przyrody klasy 3. Odwiedziny miały na celu przybliżenie uczniom szkoły idei myślistwa i tradycji związanych z myślistwem oraz roli myśliwego w zakresie ochrony przyrody.  

 

Zabrałem ze sobą pomoce naukowe w postaci moich nielicznych jeszcze trofeów. Wśród nich znalazł się wieniec jelenia byka, parostki kozła i skóry z dzika i jelenia.

 

Dzieci były mocno zainteresowane tematem i zadawały bardzo konkretne pytania, dotyczące prezentowanej przeze mnie muzyki czy uroczystych Polowań Herbertowskich rozpoczynających się mszą św.

 

 

Odniosłem wrażenie, że dzieci kojarzą myśliwego nie z „mordercą szalejącym po lesie”, ale z człowiekiem odpowiedzialnym za dbanie o zwierzęta i zachowanie równowagi w przyrodzie. Taki też obraz myśliwego został przeze mnie utrwalony w przeprowadzonej lekcji przyrody.

 

Nie musze chyba pisać, że największą furorę zrobiła Spacja, a nagrodą za poprawną odpowiedź na zadawane pytania było poczęstowanie pieska smakołykiem.

 

Po zakończonym spotkaniu i wspólnym zdjęciu, postanowiliśmy, że musimy się niebawem spotkać ponownie.

Link do strony szkoły

 

Darz Bór

Robert