XI Hubertus Świętokrzyski 01.10.2017

Plan na niedzielę 1 października 2017 roku był prosty. Po kilkudniowym polowaniu w czasie rykowiska postanowiliśmy wraz z kolegą Mariuszem, wyjechać na Hubertusa Świętokrzyskiego w Kielcach. Uroczystości miały rozpocząć się o godzinie 11:00 Mszą Świętą w Bazylice Katedralnej.

Nocowaliśmy w łowisku, więc grzechem byłoby nie wykorzystać niedzielnego poranka do wypadu w zaplanowany rewir. Tym razem postanowiłem zapolować z ambony, gdzie pojawiłem się jeszcze długo przed świtem. Po godzinie usłyszałem strzał 3 oddziały za moimi placami, jak się za chwilę okazało, strzał zaciekawił nie tylko mnie, ale także loszkę, która postanowiła wystawić gwizd z gęstych zarośli. W kompletnej ciszy „złożyłem się” i w dogodnym momencie oddałem strzał do sztuki jaką obdarzył mnie Święty Hubert. Po upewnieniu się, że kula dosięgnęła celu i dopełnieniu typowych obowiązków związanych z pozyskaną zwierzyną, mogłem spokojnie w wyśmienitym humorze udać się na zaplanowane uroczystości.

Z racji na to, że zostałem poproszony o reprezentowanie naszego Koła występując u boku kolegów Jurka i Wieśka Szymczyków w poczcie sztandarowym, zjawiamy się w umówionym miejscu już pół godziny wcześniej.

 

Dumny poczet sztandarowy Koła NEMROD

 

 

 

 

 

 

 

Poczet przed Bazyliką

W wyjeździe towarzyszyły nam nasze posokowce Hana i Spacja. Ze względu na rolę, która mi przypadła nie mogłem w czasie uroczystej parady zajmować się moim pupilem. W czasie, kiedy ja niosłem sztandar naszego Koła, Mariusz miał pełne ręce roboty próbując okiełznać obydwa psy.

Po mszy uroczyście przemaszerowaliśmy na tereny stadionu leśnego w Kielcach, a towarzyszyły nam myśliwym orkiestra oraz rozpoczynający orszak kawalerzyści jadący konno.

Tłumy

Po dotarciu na miejsce powitano sztandary oraz zebranych gości. Słowa powitania wygłosił Łowczy Okręgowy PZŁ w Kielcach Jarosław Mikołajczyk. Jedną z atrakcji przygotowanych przede wszystkim dla naszych najmłodszych było prezentowanie psów ras myśliwskich. Oczywiście Spacja i Hana również zaprezentowały się na wybiegu.

Myśliwi z posokówkami

 

Ponadto jako reprezentant naszego Koła wystąpił jamnik Astro kolegi Łowczego Radka Gralca w jakże doborowym towarzystwie.

Dumy Łowczego

Dumy Łowczego :)

Model Astro ze swoją Panią na wybiegu :)

Na wybiegu

W uroczystości wzięli udział:

Kol. Łowczy Radosław Gralec wraz z córką Małgosią

Kol. Jerzy Szymczyk

Kol. Wiesław Szymczyk

Kol. Mariusz Giemza

Kol. Robert Jezierski

 

Jakby tego było mało nasze pieski wystąpiły również w Świętokrzyskiej Telewizji:

Nasi Koledzy w TV :)

 

Darz Bór

Robert Jezierski